noimage

İçeriği Paylaş:

Biyomedikal Mühendisliği Stajı – 2

EKG Cihazının Tamiri:

Teknik servisimize gelen EKG cihazı genel çalışma prensibleri doğrultusunda çalıştırılmış ve EKG kartı üzerindeki diyotların yanık  olduğu  ve besleme  kartının arızalı olduğu  tespit edilmiştir.EKG  kartları üzerindeki diyotlar değiştirilip, besleme kartının yenisi takılarak  cihaz aktif hale getirilmiştir. Cihaz  aktif hale getirildikten sonra genel bir temizleme işlemi ile cihazın çalışır durumda olduğu tekrar gözlenmiştir. 

                   Otomatik Banyo Cihazı:

                    Teknik servisimize gelen Mediplot marka otomatik banyo cihazı  yapılan genel kontrol testinde devir daim  motorunun ve anakartının  arızalı olduğu tespit  edilmiştir.Cihaz sökülerek  motor ve anakartın yenisi takılarak cihaz çalışır duruma getirilmiştir. 

                   Defibrilatör Cihazının Tamiri:

                    Anakara Üniversitesi Tıp Fakültesinden  teknik servimize gelen Defibrilatör cihazı teknik elemanlar tarafından sökülerek  yapılan genel kontrol testinden sonra besleme trafosu ile  kabloların yanık olduğu  ve  aküsünün şarjının bitmiş olduğu anlaşılmıştır.Cihazı tekrar aktif duruma  getirebilmek için trafo ve  kablolar değiştirilmiş bunla beraber  akünün şarjı sağlandıktan sonra cihaza genel bir temizleme yapılmış ve cihaz çalışır duruma getirilmiştir.

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Henüz Hiç Yorum Yapılmadı..

Yorum Yaz

Biyomedikal Mühendisliği Stajı – 2

Staj

22/07/2016 | Yorum Yok | 71 | Mustafa Küçükakarsu