Gök Girsin Kızıl Çıksın sözleri, Grup Göktürkler Gök Girsin Kızıl Çıksın sözleri, Gök Girsin Kızıl Çıksın şarkı sözleri, Gök Girsin Kızıl Çıksın ne demek, Gök Girsin Kızıl Çıksın anlamı nedir

İçeriği Paylaş:

Grup Göktürkler-Gök Girsin Kızıl Çıksın

GÖK GİRSİN KIZIL ÇIKSIN

Bu yazımızda Gök Girsin Kızıl Çıksın sözleri, Grup Göktürkler Gök Girsin Kızıl Çıksın sözleri, Gök Girsin Kızıl Çıksın şarkı sözleri, Gök Girsin Kızıl Çıksın ne demek, Gök Girsin Kızıl Çıksın anlamı nedir  gibi konulara değineceğiz.Daha önce Alperen Kekilli’nin Tanrı Dağları hakkında bilgiler vermiştik. Bu yazımızda da Alperen Kekilli’nin üyesi olduğu Grup Göktürkler hakkında bilgiler vereceğiz.Grup Göktürkler, milletçi şarkıları duru bir dil ile söyleyen bir müzik grubudur. Sözlerdeki anlamları, duyguları çok etkili bir şekilde aktaran Grup Göktürkler grubu, şarkılarıyla hem kulağa hem gönüllere hitap etmeyi başarmış görünüyor. Grup Göktürkler müzik grubu, Bilge Kağan Kara ve Alperen Kekilli’den oluşmuş bir gruptur. Fakat bazı şarkılarda başka sanatçılar da yer almaktadır. Ayrıca grubun grafik tasarım işlerine de Lütfü Can KURT bakmaktadır. Biz de Grup Göktürkler grubunun güzel şarkılarından birisi olan Gök Girsin Kızıl Çıksın şarkısını dinleyip sözlerini inceleyeceğiz.Gök Girsin Kızıl Çıksın sözleri, Grup Göktürkler Gök Girsin Kızıl Çıksın sözleri, Gök Girsin Kızıl Çıksın şarkı sözleri, Gök Girsin Kızıl Çıksın ne demek, Gök Girsin Kızıl Çıksın anlamı nedirİlk olarak Grup Göktürkler-Gök Girsin Kızıl Çıksın şarkısının isminin anlamını inceleyelim. Çünkü çoğu kişi Gök Girsin Kızıl Çıksın ne demek, Gök Girsin Kızıl Çıksın anlamı nedir bilmiyor. Türk milletinin geçmişine dayanan bir deyim olan gök girsin kızıl çıksın, aslında bir yemindir. Bu sözde, bir kılıcın gök(yani normal hali) renkte iken vücuda girmesi ve kızıl (kanlı şekilde) çıkmasını ifade eder. Eğer bu söylediğimi yapmazsam kılıç bedenime kendi gök rengi ile girsin ve bedenimden kanımla çıksın demektir. Yani Gök Girsin Kızıl Çıksın anlamı budur.Şimdi ise ilk olarak şarkıyı biraz dinleyelim, altına da Gök Girsin Kızıl Çıksın sözlerini paylaşalım.

Gök Girsin Kızıl Çıksın Şarkısı ve Sözleri

https://www.youtube.com/watch?v=O33epRHQcBw

GÖK GİRSİN KIZIL ÇIKSIN…

Selam nurlu sabaha,Gök girsin, kızıl çıksın!Selam kutlu dergaha,Gök girsin, kızıl çıksın!

Selam nurlu sabaha,Gök girsin, kızıl çıksın!Selam kutlu dergaha,Gök girsin, kızıl çıksın!

Gururumu satarsam,Türklüğe su katarsam,İte kemik atarsam,Gök girsin, kızıl çıksın!

Terlemezse göynekler,Sürçerse ak toynaklar,Yüz bulursa oynaklar,Gök girsin, kızıl çıksın!

Kur’an deva her derde,Düsturluk her dertlerde,Sırt dayarsam namerde,Gök girsin, kızıl çıksın!

Anayurt Tanrı Dağı,Hazırlansa hep yağı,Terkedersem Başbuğu,Gök girsin, kızıl çıksın!

Yürümezsem hak yolda,Erimezsem yak yolda,Çürümezsem yak yolda,Gök girsin, kızıl çıksın!

 Böylece bu yazımızda Gök Girsin Kızıl Çıksın sözleri, Grup Göktürkler Gök Girsin Kızıl Çıksın sözleri, Gök Girsin Kızıl Çıksın şarkı sözleri, Gök Girsin Kızıl Çıksın ne demek, Gök Girsin Kızıl Çıksın anlamı nedir konularına değinmiş olduk. Paylaşıp, yorum yapmayı unutmayalım.

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
1 Yorum Var
  1. Avatar for Candasb
    Candasb

    Bu şarkının sözleri tarihçi yazar İlyas Kara tarafından yazılmıştır.

Yorum Yaz

Grup Göktürkler-Gök Girsin Kızıl Çıksın

GENEL

1/10/2016 | 1 Yorum | 213 | Mustafa Küçükakarsu