İçeriği Paylaş:

Karabük Safranbolu Nöbetçi Eczaneler

Karabük Safranbolu Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi eczane aramak çoğu zaman imkansız hale gelebilmektedir. Bizler de bu eksikliği fark ederek sizler için “Karabük nöbetçi eczane” aramayı kolaylaştırdık. Tabi ki bu sadece Karabük için geçerli değildir. Fakat önceliğimiz Karabük ve Safranbolu Nöbetçi Eczaneleridir . Bunun yanında tüm Türkiye’ye hizmet sağlamaktayız.

Çoğu zamanında sitemizi karabük nöbetçi eczane, nöbetçi eczane karabük, karabük beşbinevler nöbetçi eczane, karabük 5000 evler nöbetçi eczane, karabük 200 evler nöbetçi eczane, safranbolu nöbetçi eczane, nöbetçi eczane safranbolu aramaları gerçekleştirilmektedir.

———————————————- ———————————————- ——————————————-

Karabük İlinin (Safranbolu, Şirinevler, Beşbinevler vs. dahil) tüm nöbetçi eczanelerini öğrenmek için kırmızı yazıya tıklayınız => karabük nöbetçi eczane

———————————————- ———————————————- ——————————————-

 

Karabük Hakkında Kısa Bilgilendirme:
Karabük, Karadeniz bölgesinde Karabük eyaletinin başkenti olan bir şehirdir. 2009 nüfus sayımına göre, şehrin nüfusu 108 167’dir. [3] [4] İlçe 760 km2 (293 sq mi) bir alanı kaplar ve kent 354 m yükseklikte bulunur.

Karabük, 1930’larda Türkiye’nin demir-çelik sektörünün merkezi olarak inşa edilmiştir. Karabük, Araç ve Soğanlı nehirlerinin birleşmesiyle oluşan Filyos Nehri yakınlarında yer alır.

Adının kökenine dair bilinen bir kayıt bulunmamaktadır; Türkçe kara “kara” veya “toprak” anlamına gelir ve bük “çalı” veya “böğürtlen çalılığı” anlamına gelir (“bramble”). Yani Karabük “kara ot” anlamına gelmektedir.

Safranbolu (Yunanca: Σαφράμπολις, Saframpolis), Karadeniz Bölgesi’nde Karabük ilinin bir ilçe ve ilçesidir. Karabük kentinin yaklaşık 9 km kuzeyinde, Ankara’nın 200 km (120 mil) kuzeyinde, Karadeniz kıyısının yaklaşık 100 km güneyindedir. Kasabanın Yunan’daki tarihi isimleri Theodoroupolis (Theodoroupolis) (yani Theodorus kenti ya da Theodora Kadınsı) ve daha sonra Saframpolis’tir (Σαφράμπολις). Eski isimleri Zalifre ve Taraklıborlu idi. 1923 yılına kadar Kastamonu İli’ne, 1923-1995 yılları arasında Zonguldak İli’ne bağlıydı.

2000 nüfus sayımına göre, ilçenin nüfusu 47.257 idi, bunların 31.697’si Safranbolu beldesinde yaşıyordu. [3] İlçe, 1.000 km2 (386 sq mi) bir alanı kaplamakta ve kent 485 m (1.591 ft) bir yüksekliktedir.

Eski Kent, 1008 kayıtlı eser ile birçok tarihi binayı koruyor. Bunlar: 1 özel müze, 25 cami, 5 mezar, 8 tarihi çeşme, 5 Türk hamamı, 3 kervansaray, 1 tarihi saat kulesi, 1 güneş saati ve yüzlerce konut ve konut. Ayrıca antik yerleşim yerleri, kaya mezarları ve tarihi köprüler de vardır. Eski Kent dağların yağış gölgesinde oldukça kuru bir yerde derin bir vadide yer almaktadır. Yeni Kent, Eski Kent’in iki kilometre batısındaki platoda bulunabilir.

Şehrin adı safranbolu ticaret safhası ve safranın büyümesi için bir merkez olduğu için “safran” ve Yunanca “polis” (πόλις) kelimesi “şehir” anlamına gelmektedir [5] [6]. [5] [6] Safranbolu’nun doğusundaki Davutobası köyünde bugün 22 kilometre yol mesafesinde safran üretilmektedir. [5] [6] Safranbolu,

Safranbolu, 1994 yılında iyi korunmuş Osmanlı dönemi evleri ve mimarisi nedeniyle UNESCO Dünya Mirası listesine eklendi.

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Henüz Hiç Yorum Yapılmadı..

Yorum Yaz

Karabük Safranbolu Nöbetçi Eczaneler

GENEL

16/04/2017 | Yorum Yok | 110 | Mustafa Küçükakarsu